Kommenteeri

Diagnoosimine ja ravi

Tunnustatud teaduslik tõsiasi on see, et nii nakkushaigus ise kui selle vastu kasutatud teatud tüüpi vaktsiin võivad geneetilise eelsoodumusega inimestel esile kutsuda autoimmuunse haiguse.

Üha enam teadusartikleid COVID vaktsiinide kõrvaltoimete kohta osutavad tõsiasjale, et need vaktsiinid võivad esile kutsuda väga erinevaid autoimmuunseid haigusi. Üldnimetus sellisele seisundile on koroonavaktsiinide järgsed autoimmuunsüsndroomid (Autoimmune post‑COVID vaccine syndromes).

Eesti Haigekassa on avaldanud oma lehel pika COVID-19 käsitlusjuhendi ja patsiendijuhendi ning võttes arvesse pika COVID-19 ja paljude vaktsineerimise kõrvaltoimete sarnasuse, avaldame need ka siin lehel ja loodame, et neist võiks olla abi kõrvaltoimetega inimestel selleks, et mõista oma seisundit ning suunata vajadusel diagnoosimist ja ravi.

Pika COVID-19 käsitlusjuhend (Avaldatud 31.03.2022)

Pika COVID-19 patsiendijuhend (Avaldatud 31.03.2022)

Kõik, või vähemalt väga paljud meist, kes me põeme COVID-19 vaktsineerimise järgselt vaktsiinikahjustust, tunneme ära sarnasused pika COVID-19 sümptomaatikaga. Seni on meie muresid kajastatud pigem tagasihoidlikult. Siin on aga üks telesaade elust pika COVID-19-ga.

Lisa kommentaar

Email again: