Kommenteeri

Kuhu kadus mu tervis? #5

Proovisin saada abi perearsti käest. Siinkohal jätan meievahelise suhtlemise saagal pikemalt peatumata. Toon ära ainult ühe lause, mida vist keegi ei taha perearsti suust kuulda: “Minu jaoks on teie probleem ebameeldiv ja ma ei taha sellega tegeleda!”

Käed ja jalatallad muutusid tihti külmaks. 2021 aasta suvel olid palavad ilmad, nii oli õues vähemalt 30 kraadi ning tööl kabinetis veidi vähem, aga minul oli külm. Huvitav oli see, et külmaks läks üks käsi, siis vahetas see värvi ja muutus sinakaks. Siis toimus sama ka teise käega, sama oli ka varvastes ja jalataldades.
Lugu
Naine, 43

2021. aasta 7. juunil tegin esimese süsti, vaktsiiniks Moderna. Enne vaktsineerimist informeerisin meedikut, et mul on diagnoositud AFS (antifosfolipiidsündroom). Medõe hinnangul sellest polnud probleemi. Süsti talusin hästi, õhtul oli süstekohas kerge valu, väike punetus, palavikku ei olnud ehk siis mitte midagi tähelepanuväärset. Mõned päevad hiljem hakkas süstekoht tugevalt valutama. Samal ajal märkasin, et mõlema käe sõrmeotstes tekib ebameeldiv, nõelatorgetega sarnanev tunne, mis levis kõrgemale ja kõrgemale. Lisaks oli käeseljal nahal selline tunne, mis meenutas tugevat päikese- või
nõgesepõletust, selline kihelev, tulitav. Samad aistingud olid ka varvastes ja jalataldades, kõndisin nagu nõelapadjade peal. Hommikuti olid sõrmed ja varbad kergelt paistes. Järgmistel päevadel lisandusid teravad, elektrilöökidega sarnanevad valusähvakad terves kehas, sealhulgas ka peas. Olid probleemid unega – ärkasin öösiti jalgade suremistunne peale või siis selle tõttu, et süda lõi väga kiiresti, nt 120-130 korda minutis. Südame piirkonnas oli ka valutorkeid, mitte palju ent siiski. Kord juhtus ka nii, et näriv valu levis
vasakusse kätte ja kaenla alla, see oli päris ehmatav. Õnneks läks valu umbes poole tunniga üle. Võib-olla oleksin pidanud kutsuma kiirabi aga ma ei julgenud.

Käed ja jalatallad muutusid tihti külmaks. 2021 aasta suvel olid palavad ilmad, nii oli õues vähemalt 30 kraadi ning tööl kabinetis veidi vähem, aga minul oli külm. Huvitav oli see, et külmaks läks üks käsi, siis vahetas see värvi ja muutus sinakaks. Siis toimus sama ka teise käega, sama oli ka varvastes ja jalataldades.

Proovisin saada abi perearsti käest. Siinkohal jätan meievahelise suhtlemise saagal pikemalt peatumata. Toon ära ainult ühe lause, mida vist keegi ei taha perearsti suust kuulda: “Minu jaoks on teie probleem ebameeldiv ja ma ei taha sellega tegeleda!” Olgu sellega kuidas on, aga neuroloogile ITK-sse õnnestus saatekiri siiski saada, sügisel 2021 tehti elektroneurograafia uuring, mis näitas, et kõik on korras. Analüüsid olid arsti sõnul samuti korras. Kirjutati ühte ravimit, tagasi ei kutsutud. 

Kaebused jätkusid. Mingis mõttes need käisid lainetena – nädal aega valu, surinaid ja tulitavat tunnet, paar nädalat oli kõik hästi ja siis täiesti ootamatul hetkel jälle tulitus, nõelatorked, surinad jne. Otsustasin pöörduda ühte erakliinikusse neuroloogi konsultatsioonile. Määrati MRT uuring peast, mis näitas koldeid valgeaines (saatekirja kirjeldus on väga spetsiifiline), kirjutati välja ravimit ning järgmise MRT ajaks oli enesetunne palju parem. Tõsi, eks neid ebameeldivad nõelatorkeid ja valu veel esineb aga palju vähem, ja õnneks pole ajus peene nimega koldeid juurde tulnud.

Ma olen oma raviarstile väga tänulik!
Perearsti palvel esitasin vaktsiini kõrvaltoime teatist ka Ravimiametile.
P.S. Kiirenenud südamelöögid ja aeg-ajalt esinevad torked südame piirkonnas ei ole päris kadunud. Olen kogenud ka selliseid äkilisi ja väga tugevaid südamelööke, nagu “uperpallid”. 

Aga elame veel!

Lisa kommentaar

Email again: