Filtreeri postitusi

Pallo&Partnerid advokaadibüroo advokaat Jaanika Reilik-Bakhoff rääkis, miks on vaktsiinikahjude kindlustus vajalik ja mil moel see peaks või võiks töötada.

Pallo&Partnerid advokaadibüroo advokaat Jaanika Reilik-Bakhoff rääkis, miks on vaktsiinikahjude kindlustus vajalik ja mil moel see peaks või võiks töötada. Ta tõi välja hetkel kiirelt kulmineeruvad probleemid hüvitamissüsteemis. Peamisteks nendest on nõue, et tervisekahju peab olema kestnud 4 kuud ning peab olema tõenäoline põhjuslik seos vaktsineerimise ja tekkinud tervisekahju vahel.

„Haigekassa nõuab ministri määruse alusel ka arstipoolset dokumenteerimist. Kuid ükski meditsiinitöötaja ei suuda olla nii ravija kui ka nõutava eksperdi ja dokumenteerija rollis. Kas patsiendid peavad arsti juures käima diktofoni ja kaameraga, et tõendada hiljem haigekassale dokumentaalselt oma koroonavaktsiinist tekkinud haigused?“ küsis ta.

Advokaadi sõnul peavad hilisemas võimalikus haldusmenetluses kehtima kõik tõendid, sealhulgas ka tunnistajate ütlused, mitte ainult arstitõendid. Põhjendatud pole meditsiinitöötajatelt nõutav dokumenteerimise nõue, sest meditsiinitöötajad pole ise pädevad juristid, et neid hilisemate menetluste tarvis koostada.

Loe lisaks